Державна підсумкова атестація після четвертого класу відбуватиметься з двох предметів та буде лише для моніторингу якості освіти.
Про це йдеться у листі Міністерства освіти і науки “Про організоване завершення 2017/2018 н.р. та особливості проведення ДПА у закладах загальної середньої освіти” № 1_9-66, пише преc-служба МОН.
“При переході до 5-го класу діти писатимуть ДПА у формі контрольних робіт з української мови (передбачає оцінювання результатів навчання одразу з української мови та читання) і математики. Попередні роки четверокласники писали ДПА з трьох предметів, адже знання з української мови і читання перевірялися в межах двох різних контрольних робіт“, – зазначили в міністерстві.
Завдання для контрольних робіт складатимуть вчителі, а школи самі обиратимуть дати проведення іспитів.
Також у школах із викладанням мовою національних громад за бажанням батьків та школи діти можуть додатково складати іспити з третього предмету – рідної мови учнів.
“МОН також підкреслює, що результати ДПА не враховуються під час виставлення річних оцінок з предметів, з яких учень проходив атестацію. Тобто оцінки за ДПА виставляються у табелі учня в окремій колонці і не впливають на оцінки за семестри чи рік“, – наголосили у відомстві.
Учні після 9-го класу складатимуть ДПА з трьох предметів: української мови, математики та одного предмету за вибором педагогічної ради школи (це, зокрема, може бути іноземна мова, історія України, всесвітня історія, правознавство (практичний курс), географія, біологія, хімія, фізика або інформатика). У закладах національних громад третім предметом може бути рідна мова меншини або інтегрований курс “Література”.
Після 11-го класу учні складають атестацію у формі зовнішнього незалежного оцінювання з трьох предметів: перший (обов’язковий) – українська мова та література; другий (на вибір) – історія України або математика; третій – будь-який предмет на вибір випускника.
Також випускники шкіл національних громад можуть здавати четвертий іспит ДПА із своєї рідної мови. Такі іспити відбуватимуться у школі за складеними вчителями завданнями.
Детальніше про ДПА для випускників можна прочитати на сайті Українського центру оцінювання якості.
Усі завдання для іспитів вчителі складають на основі затверджених МОН орієнтовних вимог до змісту атестаційних завдань. Після цього завдання має затвердити керівник закладу.
http://nus.org.ua/news/dpa-pislya-4-go-klasu
ДПА (також відома, як державна підсумкова атестація) є підсумковим іспитом для учнів, які закінчили навчання в молодшій школі. В рамках цього випробування всім українським четвертокласників належить здавати свою першу в житті экзаменацию. ДПА виявить рівень отриманих ними знань і стане гарантією переходу в середню школу.
Не так дано в ЗМІ просочилася інформація, що ДПА буде замінена на ЗНО , тобто буде здаватися не в рамках рідної школи, а на загальнодержавному рівні. Цілком природно, що такі чутки породили хвилювання серед учнів та їх батьків. Давайте разом розберемося, як буде проходити екзаменування в 2018 році, а також з'ясуємо, які предмети будуть винесені на атестацію.
Чи замінять ДПА на ЗНО?
Не так давно в пресі та на сторінках Інтернет-ЗМІ з'явилася інформація, що з вересня 2018 року учні 4-х та 9-х класів українських шкіл здаватимуть обов'язкові іспити у вигляді ЗНО. Інновація пояснювалося переходом на нову концепцію шкільної освіти, згідно з якою навчання з 1 по 4 класи вважається першим освітнім циклом, з 5 по 9 класи – другим, а навчання в старшій школі (період з 10 по 12 класи) – третім.
Поспішаємо заспокоїти стурбованих батьків: у вересні 2017 року з'явилася офіційна інформація, що в 2018 навчальному році ніяке всеукраїнське тестування у форматі ЗНО для учнів 4-х та 9-х класів проводити не будуть. Тим не менш, Міністерство освіти за допомогою Центру оцінки знань може організувати пілотне тестування, для якого залучать близько 6000 школярів. Отже, поки що можна готуватися до звичайного ДПА.
Дати іспитів затверджуються індивідуально в кожній окремо взятій школі. Остаточне розклад буде відомий в квітні 2018 року. Основні положення екзаменації:
ДПА проходить у письмовій формі, а завдання для неї розробляють учителі-предметники, які орієнтуються на вимоги освітніх програм Міносвіти;
учні пишуть роботу протягом одного уроку (45 хвилин);
завдання для учнів можуть бути написані на звичайній дошці, спроектовані на електронну дошку або роздані учням у вигляді окремих листків-квитків;
атестаційні роботи повинні містити навчальний матеріал, який був вивчений учнями в рамках шкільної програми, а завдання повинні мати різні рівні складності і носити комплексний характер.
2016/2017 навчальний рік
Наказ " Про проведення державної підсумкової атестації для учнів ЗНЗ у 2016/2017 навчальному році " від 20.10.2016 № 1272
Про внесення змін до наказу МОН України від 20.10.2016 р. №1272
Положення про державну підсумкову атестацію у системі загальної освіти .Наказ від 30.12.2014 №1547
Інструкція щодо звільнення учнів від ДПА
Про затвердження вимог до проведення ДПА.
Про внесення змін до орієнтовних вимог до проведення ДПА
Збірники ДПА 2017, 4 клас (Скачати, онлайн)
https://erudyt.net/ДПА - 2017 ,Українська мова 4 клас , М.С.Вашуленко- освіта.
https://erudyt.net/ДПА - 2017 .Математика 4 клас .Л.В.Оляницька- освіта.
https://erudyt.net/ДПА-2017.Літературне читання клас. О.Я.Савченко-освіта.
Орієнтовні завдання для державної підсумкової атестації у 4 класі :
Завдання для ДПА з літературного читання
Завдання для ДПА з української мови
Завдання для ДПА з математикиi
Орієнтовні завдання для державної підсумкової атестації у 4 класі ( 2018 ):
Завдання для ДПА 9 українська мова та читання ( М.Барна )2018